SA588 C darajasi nima?
SA588 C darajasi ayuqori{0}}kuchli, past-qotishma (HSLA) konstruktiv po‘latostida ko'rsatilgan rivojlangan atmosfera korroziyaga chidamliligi bilanASTM A588. uchun mo'ljallanganog'ir{0}}tuzilmaviy ilovalarko'priklar, sanoat ramkalar va tashqi qurilish inshootlari kabi atrof-muhitga ta'sir qiladi. Po'lat beradiyaxshi payvandlanish, qattiqlik va shakllanuvchanlik, uzoq{0}}tashqarida foydalanish uchun kam texnik xizmat ko'rsatish uchun mos.
Kimyoviy tarkibi (odatiy chegaralar)
| Element | Tarkib (%) |
|---|---|
| Uglerod (C) | 0,23 dan kam yoki teng |
| Marganets (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | 0,025 dan kam yoki unga teng |
| Oltingugurt (S) | 0,025 dan kam yoki unga teng |
| Kremniy (Si) | 0.20–0.50 |
| Mis (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikel (Ni) | 0,40 maks |
| Xrom (Cr) | 0,40 maks |
| Molibden (Mo) | 0,08 maksimal |
Mexanik xususiyatlar
| Mulk | Qiymat |
|---|---|
| Hosildorlik (min) | 380 MPa |
| Mustahkamlik chegarasi | 485–635 MPa |
| Cho'zilish | 16–19% (qalinligiga qarab) |
| Zichlik | 7,85 g/sm³ |

SA588 K darajasi nima?
SA588 K darajasi ayuqori{0}}kuchli, past-qotishma (HSLA) konstruktiv po‘latostida ko'rsatilgan rivojlangan atmosfera korroziyaga chidamliligi bilanASTM A588. Ta'minlaydiyuqori hosildorlik kuchiA, B va C sinflariga qaraganda, bu unga mos keladiog'ir{0}}tuzilmaviy ilovalarko'priklar, kranlar va sanoat ramkalar kabi atrof-muhitga ta'sir qiladi. U ham taklif qiladimukammal payvandlash, qattiqlik va shakllanuvchanlik, tashqi tuzilmalarda uzoq-bardoshlilikni ta'minlash.
Kimyoviy tarkibi (odatiy chegaralar)
| Element | Tarkib (%) |
|---|---|
| Uglerod (C) | 0,23 dan kam yoki teng |
| Marganets (Mn) | 0.85–1.35 |
| Fosfor (P) | 0,025 dan kam yoki unga teng |
| Oltingugurt (S) | 0,025 dan kam yoki unga teng |
| Kremniy (Si) | 0.20–0.50 |
| Mis (Cu) | 0.20–0.40 |
| Nikel (Ni) | 0,40 maks |
| Xrom (Cr) | 0,40 maks |
| Molibden (Mo) | 0,08 maksimal |
Mexanik xususiyatlar
| Mulk | Qiymat |
|---|---|
| Hosildorlik (min) | 450 MPa |
| Mustahkamlik chegarasi | 510–655 MPa |
| Cho'zilish | 16–18% (qalinligiga qarab) |
| Zichlik | 7,85 g/sm³ |

Ularning farqi nimada?
SA588 sinflari o'rtasidagi farq
| Mulk | A sinf | B sinf | C darajasi | K sinf |
|---|---|---|---|---|
| Hosildorlik (min) | 290 MPa | 345 MPa | 380 MPa | 450 MPa |
| Mustahkamlik chegarasi | 480–620 MPa | 485–635 MPa | 485–635 MPa | 510–655 MPa |
| Cho'zilish | ~20% | 18–20% | 16–19% | 16–18% |
| Korroziyaga qarshilik | Yuqori | Yuqori | Yuqori | Yuqori |
| Oddiy ilovalar | Ko'priklar, o'rtacha konstruktiv yuklar, tashqi platformalar | Ko'priklar, og'irroq{0}}yuk ko'taruvchi tuzilmalar | Ko'priklar, sanoat ramkalar, tashqi inshootlar | Og'ir{0}}ko'priklar, kranlar, sanoat konstruktsiyalari,-yuk ko'taruvchi inshootlar |
| Yuklash quvvati | O'rtacha | Yuqori | Yuqori | Eng yuqori |
Tahlil
Kuchning rivojlanishi:A < B < C < K. K sinfga egaeng yuqori rentabellik va tortishish kuchi, eng og'ir yuklarga mos keladi.
Korroziyaga qarshilik:Barcha sinflar mukammal atmosfera korroziyaga chidamliligiga ega, tashqi makon uchun texnik xizmat ko'rsatishni kamaytiradi.
Ilovalar:
A darajasi: o'rtacha strukturaviy yuklar
B darajasi: A dan yuqori yuklar
C darajasi: og'ir{0}}tashqi tuzilmalar
K darajasi: maksimal quvvat talab qiladigan eng talabchan tizimli ilovalar
GNEE Steel shuningdek, A514 Grade F, A572 Grade 50, A588 Grade A, S355JR, S690Q, SS400, S690QL, Q345B, Q345E va hokazo kabi yuqori{0}}bardoshli po'lat plitalarni ham yetkazib beradi. +8615824687445 yoki elektron pochta manziliga xat yuboringinfo@gneesteels.com.Biz bilan maslahatlashishga xush kelibsiz va biz sizning savollaringizga javob berishga tayyormiz.




